Szkolenia UAV/RPAS. Info i ceny.

Info o szkoleniach dla kandydatów na pilotów-operatorów dronów.

My zapewniamy know how i cały sprzęt - od aparatur sterujących, przez układy zasilania i ładowania oraz systemy podglądu online, po wielowirnikowce w różnych kategoriach wagowych. Ty dobry nastrój i trochę zapału. Aby rozszerzyć kompleksowe szkolenie będziesz potrzebował tylko laptopa. Będzie na nim zainstalowane oprogramowanie do symulatora lotów, które z wraz z udostępnioną aparaturą sterującą pozwoli na pracę "własną" w domu. 

Czym latamy.

Qadrokoptery X4 MF 3/4S, podgląd dla pilota, OSD, GPS, Failsafe, możliwość programowania lotów po zadanych Way Pointach, MTOM ok..1,5 kg.- 3 sztuki. Idealne do szkoleń podstawowych VLOS. Wzmocniona konstrukcja. Pełna funkcjonalność do pierwszych lotów BVLOS. Możliwość operowania w trybie Uczeń-Trener

Duże qadrokoptery X4 MF 6S (do dyspozycji 3 sztuki), podgląd dla pilota, OSD, GPS, Failsafe,  możliwość programowania lotów po zadanych Way Pointach, MTOM ok..6 kg. Dedykowany do szkoleń BVLOS w kategorii do 25 kg.  Możliwość operowania w trybie Uczeń-Trener. 

Duże wielofunkcyjne oktokoptery X8 MF 6S (do dyspozycji 2 sztuki), podgląd dla pilota, OSD, GPS, Failsafe, możliwość programowania lotów po zadanych Way Pointach,  MTOM powyżej.8 kg. Dedykowany do szkoleń BVLOS w kategorii do 25 kg. Duża odporność na wiatr i daleki zasięg. Możliwość operowania w trybie Uczeń-Trener. 

Polecane rodzaje szkoleń UAVO

UAVO VLOS (loty w zasięgu wzroku pilota - operatora):

Szkolenie teoretyczne obejmuje zagadnienia:

1. Podstawy prawa lotniczego, przepisy licencjonowania odnoszące się do świadectwa kwalifikacji operatora (UAVO), przepisy i procedury ruchu lotniczego, służby i organy ruchu lotniczego klasyfikacja przestrzeni powietrznej skutki naruszenia przepisów lotniczych

2. Człowiek jako pilot i operator UAV – możliwości i ograniczenia podstawowa wiedza o fizjologii i psychologii człowieka oraz ich wpływie na operowanie bezzałogowym statkiem powietrznym, wpływ chorób, medykamentów i środków psychotropowych na wydolność psychofizyczną operatora bezzałogowego statku powietrznego - czynnik ludzki w lotnictwie 

3. Zasady wykonywania lotów 

4. Bezpieczeństwo wykonywania lotów i sytuacje niebezpieczne zapewnienie separacji od innych statków powietrznych, ludzi, pojazdów, budynków i innych przeszkód 

5. Kategoria statku powietrznego, który ma zostać wpisany do świadectwa kwalifikacji Obsługa, budowa i zasady działania bezzałogowego statku powietrznego danej kategorii, jego systemów, podzespołów, wyposażenia i systemów sterowania

Szkolenie praktyczne: obejmuje do 20 godzin lotów (minimum 6 godzin pod opieką instruktora) na symulatorze - udostępniamy kandydatom symulatory "do domu", oraz 5 godzin lotów wielowirnikowcem w wybranej kategorii masy startowej.

UAVO BVLOS (loty poza zasięgiem wzroku pilota - operatora) 

Szkolenie teoretyczne obejmuje tematykę:

1. Prawo lotnicze,

2.  Procedury operacyjne,

3. Człowiek jako operator UAV – możliwości i ograniczenia, 

4. Osiągi i planowanie lotu,

5. Ogólna wiedza o bezzałogowym statku powietrznym, 

6. Zasady wykonywania lotów w zasięgu (VLOS) i poza zasięgiem wzroku (BVLOS),

7. Bezpieczeństwo wykonywania operacji lotniczych, sytuacje i procedury awaryjne, 

8. Nawigacja w lotach bezzałogowych

9. Meteorologia,

10. Łączność radiowa,

Szkolenie praktyczne: obejmuje do 20 godzin lotów (minimum 7 godzin pod opieką instruktora) na symulatorze - udostępniamy kandydatom symulatory "do domu", oraz 8 godzin lotów wielowirnikowcem w wybranej kategorii masy startowej. Zapewniamy legalne loty ćwiczebne BVLOS w wydzielonej przestrzeni powietrznej TRA138 (dawnej strefie EA 31) - zarządzanej przez DRONPORT.

Więcej info o naszej strefie TRA138 - zadzwoń.

Specjalizacja

Szkolenia profesjonalnych pilotów-operatorów wielozadaniowych platform latających i zaawansowanych zespołów wykonawczych, na dużych wielowirnikowcach (MR) o masie startowej powyżej 5 kg,

Miejsce szkoleń i egzaminów

Szkolenia teoretyczne i ćwiczenia na symulatorach lotu (oraz teoretyczne egzaminy wewnętrzne i państwowe) odbywają się obecnie w naszym biurze przy ul.Chlopickiego 17/19 w Warszawie.

Dla grup i instytucji oferujemy szkolenia "wyjazdowe" we wskazanym miejscu w Polsce (w takim przypadku przywozimy także cały niezbędny sprzęt).

Szkolenia praktyczne (oraz egzaminy praktyczne wewnętrzne i państwowe): Warszawa Białołęka (okolice Chudoby, Wyszkowskiej, Mochtyńskiej) oraz w strefie TRA138 (okolice Wieliszewa, Zegrza k.W-wy) - szkoleniowe loty specjalistyczne do BVLOS.

Zapewniamy

Sprzęt, materiały pomocnicze i program szkolenia zgodny z wytycznymi ULC, wykwalifikowaną kadrę, bezpieczne i legalne loty BVLOS w "swojej" strefie TRA138 oraz zaświadczenia o ukończeniu szkolenia w naszym ośrodku.

Pomagamy

w załatwieniu wszelkich formalności związanych z uzyskaniem świadectw kwalifikacji operatorów bezzałogowych statków powietrznych.Ceny za szkolenia UAVO VLOS/BVLOS/INS


Szkolenie UAVO VLOS w kat. do 5kg

1374 zł/osobę

Możliwości ustaleń indywidualnych: patrz Uwagi.


Szkolenie UAVO VLOS w kat. do 25kg

od 1990 zł/osobę

Możliwości ustaleń indywidualnych: patrz Uwagi.


Szkolenie UAVO BVLOS w kat. do 5kg

od 3057 zł/osobę

Możliwości ustaleń indywidualnych: patrz Uwagi.


Szkolenie UAVO BVLOS w kat. do 25kg

od 3750 zł/osobę

Możliwości ustaleń indywidualnych: patrz Uwagi.


Wynajęcie sprzętu i instruktora do dodatkowych lotów ćwiczebnych (lub na egzamin) do VLOS

od 100 zł/godz (w zależności od kategorii masy statku powietrznego)

Możliwości ustaleń indywidualnych: patrz Uwagi.


Wynajęcie sprzętu i instruktora do dodatkowych lotów ćwiczebnych (lub na egzamin) do BVLOS

od 150 zł/godz  (w zależności od kategorii masy statku powietrznego i rodzaju lotów)

Możliwości ustaleń indywidualnych: patrz Uwagi.


Szkolenie i nadzorowane praktyki do uprawnień instruktorskich INS.

od 23700 zł/osobę lub w/g indywidualnych ustaleń. Jesteś zainteresowany współpracą skontaktuj się z nami.


UWAGI:

  1. Cena szkolenia obejmuje wykłady teoretyczne, ćwiczenia praktyczne na symulatorach lotu AEROSIM, loty szkoleniowe, wewnętrzny egzamin teoretyczny i praktyczny, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, miejsce na państwowym egzaminie teoretycznym i praktycznym organizowanym w naszym ośrodku.
  2. Cena nie obejmuje obowiązkowych badań lekarskich, ubezpieczenia OC kandydata na praktyczny egzamin państwowy, opłat za egzaminy państwowe..
  3. Jeśli potrzebujesz lotów doskonalących - skontaktuj się w sprawie stawki godzinowej, jeśli chcesz zamówić pakiet dodatkowych zajęć praktycznych   - zarezerwuj zawczasu termin i negocjuj cenę - w pakietach taniej.
  4. Potrzebujesz szkolenia indywidualnego skontaktuj się z nami aby ustalić termin, zakres szkolenia i warunki.
  5. Prowadzimy szkolenia wyjazdowe dla grup w całej Polsce. Chcesz zamówić takie szkolenie skontaktuj się z nami.
  6. Prowadzimy specjalistyczne szkolenia dedykowane dla instytucji i służb. Więcej info: prosimy o kontakt.

Wszystkie w/w ceny są cenami netto i należy doliczyć do nich podatek Vat.

W/w cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów KC, oraz może zostać zmieniony bez wcześniejszego powiadomienia.

copyright DRONPORT 2015 - 2021